O trzích

Motto: Každé pořádné město si zaslouží farmářské trhy.

Farmářské trhy město oživují, podporují místní ekonomiku a přispívají k rozvoji města. Proto jsme se rozhodli farmářské trhy v Kroměříži obnovit.

Kroměřížské farmářské trhy se konají od dubna do října na Hanáckém náměstí a to jednou měsíčně, vždy v sobotu od 9:00 do 13:00.

V roce 2022 pořádáme 6 trhů, v následujících termínech: 23. dubna, 14. května, 18. června, 10. září, 15. října, 10. prosince.

Chceme trhy, které budou atraktivní pro všechny - pro místní obyvatele, návštěvníky Kroměříže i pro farmáře a výrobce z okolí. Naši prioritou je kvalita a široká nabídka potravin a produktů. Na trzích chceme skutečné farmáře a malé výrobce z Kroměřížska a okolních regionů.

Kromě široké nabídky farmářských produktů se můžete na každém trhu těšit na tematický doprovodný program, včetně programu pro děti

Konání Kroměřížských farmářských trhů v roce 2022 byly podpořeny z dotací města Kroměříž.

Projekt obnovy kroměřížských farmářských trhů podpořila Poštovní spořitelna prostřednictvím Nadace Via

Informace pro spotřebitele 

Kvalitu nabízených produktů garantujeme pečlivým výběrem prodejců. Na trzích najdete potraviny a výrobky s certifikáty Regionální značka Haná, Moravská brána, Jeseníky, Valašsko či Regionální potravina Zlínského a Olomouckého kraje. 

Nabídku farmářů a výrobců budeme postupně rozšiřovat. Těšit se můžete na domácí sýry a další mléčené výrobky, kvalitní pečivo, ovoce a zeleninu, uzeniny a masné výrobky, medy, džemy, vejce, koření, místní speciality a řadu dalších.

Informace pro farmáře a výrobce

Prodejci se mohou na farmářské trhy registrovat prostřednictvím tohoto registračního formuláře nebo na emailu info@kromerizsketrhy.cz. 

Provozní řád kroměřížských farmářských trhů je k dispozici zde a jeho dodržování ze strany prodejců je závazné.  


Termíny trhů pro rok 2022

V roce 2022 se kroměřížské farmářské trhy uskuteční v těchto termínech:

  • 23. dubna, 14. května, 18. června, 10. září, 15. října, 10. prosince