První trhy jsou za námi, těšíme se na další!
1. 5. 2016

První trhy jsou za námi, těšíme se na další!

V sobotu 30. dubna 2016 od 9:00 proběhly první Kroměřížské farmářské trhy v letošní sezóně a měly příchuť Francie. Na první trhy dorazilo 26 farmářů a prodejců. Své aktivity a výrobky prezentovaly také místní neziskové organizace - spolek Barbořice a kroměřížská charita.

Zájem místních byl velký, hlavně ráno a dopoledne, a potěšil většinu prodejců. Poptávka některé z nich tak překvapila, že už ve 12 hodin neměli co prodávat. Doufáme, že na příští trhy dorazí ještě víc místních farmářů a prodejců. Nabídku hodláme rozšířit především o zeleninu (už by měla být sezóna), pečivo a sýry. 

V rámci doprovodného programu se o hudbu staral Pavel Mucha, odpoledne pak vystoupila kapela Voila!. Pro děti byl připraven program od MC Klubíčko a zdobení keramiky. Miniturnaj v petanque nabídl několik zajímavých klání. Vítězem se nakonec stal tým Jakuba Židlíka, který si jako cenu odnesl šneky po burgunsku.

Jako každá nová věc, která se dělá z nadšení, i organizace trhů ale měla své mouchy. Pomozte nám je vychytat a vyplňte krátký dotazník na http://bit.ly/24g3XnL.

A samozřejmě moc děkujeme všem, kteří se na přípravě trhů podíleli! Petrovi Gremlicovi za svkělou práci na grafice a propagaci. Evě Lízalové z MAS Hříběcí Hory, že do toho s námi šla! Bronislavě Šafaříkové a Krajance za podporu od samáho začátku. Marcele Bradové, Evě Skříčkové a Klubíčku za program pro děti. Jaromírovi a Martinovi Šafaříkovi za propocené košile při skládání stánků a nošení stolů! Richardovi Kremlovi za štědrý dar i velkou manuální výpomoc! Pavlovi Motyčkovi a Vojtovi Navrátilovi za záštitu města a půjčení stolů! Veronice Židlíkové a Marcele Tovaryšové za organizaci miniturnaje v petanque. Kozojedskému dvoru za super stánky za bezva cenu! Spolku Barbořice za nápady a podporu. Lucce a Zuzce za ochutnávku francouzské kuchyně. A všem dalším, kteří nám průběžně pomáhají. Jste skvělí a bez vás by to nešlo!

Těšíme se na příští trhy, které budou mít příchuť Valašska!