Do zahájení kroměřížské farmářské sezóny zbývá už jen týden
22. 4. 2016

Do zahájení kroměřížské farmářské sezóny zbývá už jen týden

Farmářské trhy odstartují v sobotu 30. dubna v 9:00 na Hanáckém náměstí. Můžete se těšit na řadu místních a regionálních farmářů a a prodejců. Nabídku sýrů a mléčných výrobků představí například Kozojedský dvůr z Nítkovic či Ekofarma Kozí hrádek z Hustopečí nad Bečvou. K prodeji bude také zelenina a přísady od Josefa Mlčocha z Kroměříže, masné výrobky od Řeznictví Kunovský či  vyhlášená povidla od Jiřího Netopila ze Žálkovic. Speciality nabídne Tvarůžková pekárna z Loštic, Šnečí farma Barkona z Olomouce nebo Čokoládovna Janek z Uherského Hradiště.

Pivo z Kroměříže bude točit 1. selský pivovárek a Krajanka nabídne výroby regionálních farmářů a výrobců, kteří nezvládli dorazit.

Na trhu budou prodávat také regionální řemeslníci. Ručně vyráběné dřevěné hračky představí Dvě dřeva, interiérovou výbavu předvede Vope design. Farmářských trhů se zúčastní také řada lidí prezentujících své výrobky na portálu Fler.cz

Připraven je také bohatý doprovodný program. O program pro děti se postará Mateřské centrum Klubíčko. V 10:00 začíná miniturnaj v petanque. Je také připraven ochutnávka francouzské kuchyně. Hudební doprovod zajistí kroměřížský rodák Pavel Mucha, od 14:00 pak vystoupí populární kapela Voila!, která se svými francouzskými písněmi vyprodává kluby po celé ČR.

Cílem trhů je také podporovat místní občanská sdružení. Šanci prezentovat své aktivity v oblasti ochrany přírody a rozvoje občaské společnosti dostane spolek Barbořice. Výrobky ze sociální rehabilitace nabídne kroměřížská charita.

Překvapením pak bude účast Františka Šťastného, jednoho z posledních českých flašinetářů. 

O Kroměřížské farmářské trhy s příchutí Francie na facebookové události projevilo zájem už přes 700 lidí. Těšíme se, že si to všechno užijeme!

PS: Stále ještě máme pár volných prodejních míst. Dejte vědět svému oblíbenému farmáři či výrobci. A umožňujeme i prodej vlastních přebytků! Registrovat se můžete pod tímto registračním formulářem nebo emailem na info@kromerizsketrhy.cz